Ласкаво просимо в Venus Clinic, Київ!
Часи роботи
10:00 - 18:00 | пн -нд
Contact phone(044) 537 0806
Send WhatsappSend TelegramSend Viber
Запис онлайн
Фотостаріння

Фотостаріння

Фотостаріння шкіри - старіння шкіри під дією ультрафіолетових променів у складі сонячного світла, яке проявляється появою пігментації, патологічно розширених судин і зморшок.

Основні прояви

  • дрібносітчані зморшки
  • пігментні плями, сонячне лентиго
  • купероз
Фотостаріння, сестри, обличчя
Фотостаріння шкіри обличчя. Фото однояйцевих близнюків (ідентичний генотип), ліворуч - мешканка міста (менше контактує з сонячними променями), праворуч - мешканка сільської місцевості (більше часу проводить на відкритому сонці).

На фото зображено наочне підтвердження негативного впливу сонячних променів на шкіру. На фото дві сестри - близнюки : ліворуч мешканка міста, яка не піддавалася частій дії ультрафіолетових променів; справа - мешканка сільської місцевості, яка багато часу проводила під відкритими сонячними променями.

Фотостаріння - головна причина старіння шкіри

Старіння шкіри на 70% обумовлене дією ультрафіолетового випромінювання у складі сонячного світла. При дії ультрафіолету відбувається ушкодження ДНК клітин, ліпідів клітинних мембран, білкових молекул - ферментів, колагену, еластину. Найбільш поширеним ураженням ДНК є утворення піримідинових димерів, коли сусідні нуклеїнові основи одного ланцюжка з'єднуються один з іншим. Дефектна молекула ДНК не здатна виконувати свої функції. Якщо ушкодження ДНК незначне і може бути виправлено власними системами, то загибелі клітин не відбувається. Ушкодження ферментних систем і пригнічуючих чинників призводить до підвищення концентрації колагенази і желатинази (збільшується їх синтез), а також до підвищення їх активності (через пошкодження пригнічуючих чинників. Це призводить до зміщення рівноваги між процесами синтезу колагену і еластину (фібробластами) і їх руйнування (колагеназа, желатиназа). В результаті, процеси руйнування колагену переважають над процесами синтезу, що призводить до зменшення запасів колагену і еластину в поверхневих шарах дерми. Такі зміни ведуть до зниження товщини і щільності дерми, що є чинником ризику появи нових і поглиблення вже існуючих зморшок.

При ультразвуковому дослідженні ці процеси виглядають у вигляді зниження щільності і однорідності колагену в поверхневому шарі дерми в порівнянні з глибоким шаром.

Під час зовнішнього огляду ознаками фотоіндукованого старіння є сухість шкіри і наявність "дрібносітчаних" зморшок. Також є поняття "фотоушкодження", ознаками якого є наявність судин на обличчі (купероз), пігментних плям (лентиго), эластоз.

Лікування

При ознаках фотостаріння показані процедури:

Вам буде цікаво

Вірус папіломи людини

Вірус папіломи людини

Вірус папіломи людини (ВПЛ) - це вірусна інфекція, викликана вірусом папіломи людини,…

Себорейний кератоз

Себорейний кератоз

Себорейний кератоз, Seborrheic keratosis - доброякісне новоутворення шкіри у вигляді нашарувань від…