Ласкаво просимо в Venus Clinic, Київ!
Часи роботи
10:00 - 18:00 | пн -нд
Contact phone+38044 537 0806
Send WhatsappSend TelegramSend Viber
Запис онлайн
Папілома на обличчі

Папілома: причини, опис і лікування

Папілома (papillo - сосочок, +oma - доброякісна пухлина) - це пухлини, які ростуть з епітеліальної тканини і утворюють назовні пальцеподібні гілки. Вони можуть бути доброякісними або злоякісними.

Причини

Вірус папіломи людини є головною причиною. Постійне пошкодження сприяє поширенню.

Опис

Папілома розвивається з епітеліальних клітин і росте над поверхнею шкіри у вигляді м'яких еластичних виростів з нерівною поверхнею, що нагадує цвітну капусту. Колір може бути світлим, подібно до кольору шкіри або коричневим, таким, що виділяється від основного кольору шкіри.

Локалізація

Папіломи можуть рости на шкірі, шийці матки, протоці молочної залози або слизовій оболонці, що покриває внутрішню повіку (кон'юнктиву). Ці пухлини можуть виникати в результаті прямого контакту з інфекцією, такий як вірус папіломи людини (ВПЧ).

Діагноз

Попередній діагноз встановлюється на підставі зовнішнього огляду, типових місць локалізації. У області геніталій папіломавірус викликає появу кондилом - різновид папілом. Завершальний діагноз встановлюється за результатами гістологічного дослідження.

Зверніться до лікаря, щоб виключити злоякісні форми.

Прогноз

Прогноз сприятливий і залежить від локалізації. Папіломи на тілі мають доброякісну течію і заподіюють тільки косметичний дефект, мають тенденцію до поширення. Папіломи на слизовій гортані можуть утрудняти дихання, на слизовій оболонці ока викликати кон'юнктивіт.

Лікування

Папіломи можуть зникнути самі по собі без лікування. Це пов'язано з можливістю імунної системи нейтралізувати вірус. У переважній більшості випадків вони підлягають хірургічному видаленню з подальшим гістологічним дослідженням.

Для цього можуть використовуватися:

У Venus Clinic ми використовуємо СО₂ лазер.

Читайте детально - Видалення папілом лазером.

Вам буде цікаво

Ретинол (вітамін А) структура

Ретинол (вітамін А)

Ретинол - це вітамін А, жиророзчинний вітамін, який бере участь у багатьох…

Будова нігтя

Ніготь - будова

Ніготь - це похідна епідермісу, подібно до волосся складається з кератину, холестерину…

Вірус папіломи людини

Вірус папіломи людини

Вірус папіломи людини (ВПЛ) - це вірусна інфекція, викликана вірусом папіломи людини,…