Ласкаво просимо в Venus Clinic, Київ!
Часи роботи
10:00 - 18:00 | пн -нд
Contact phone+38044 537 0806
Send WhatsappSend TelegramSend Viber
Запис онлайн
Ретинол (вітамін А) структура
Venus Clinic

Ретинол (вітамін А)

Ретинол - це вітамін А, жиророзчинний вітамін, який бере участь у багатьох обмінних процесах організму: стимулює ділення клітин, покращує загоєння шкіри і слизових оболонок, підвищує імунітет, потрібний для зору.

Ретинол хімічна формула
Ретинол, вітамін А - жиророзчинний вітамін. Це перший вітамін, який був відкритий в 1913 році, чому і отримав в якості назви першу букву "А" алфавіту.

Джерела ретинолу

У організмі ретинол синтезується з β-каротина, який ми отримуємо з їжею. Бета-каротин міститься в овочах (морква, шпинат, солодкий перець). Найбільш важливим джерелом вітаміну А є риб'ячий жир і печінка, оскільки поєднання ретинолу з жирами підвищує його всмоктування.

Із-за низької засвоюваності ретинолу з рослинної їжі, у веганів може спостерігатися хронічний дефіцит вітаміну А.

Застереження

Ретинол є жиророзчинним вітаміном. Оскільки це один з важливих вітамінів для життєдіяльності нашого організму, то організм здатний накопичувати його про запас. Тому надмірне вживання вітаміну А всередину може викликати негативні наслідки для організму.

Вітамін А при вживанні внутрішньо у великих дозах здатний накопичуватися і може робити негативний вплив на розвиток плоду в першому триместрі вагітності. Тому рекомендується припинити прийом вітаміну А і системних ретиноїдів мінімум за 3 місяці до передбачуваної вагітності. Приймайте вітамінні комплекси з вітаміном А до і під час вагітності і годування грудьми тільки за призначенням лікаря!

Ретинол в косметології і дерматології

У дерматології ретинол застосовують для поліпшення загоєння ран, в лікуванні акне, псоріазу. Для лікування акне використовують місцеві форми у вигляді кремів, так і системні форми - Роакутан.

Ретинол - один з небагатьох інгредієнтів в косметології з доведеною клінічними дослідженнями антивіковою дією. При нанесенні на шкіру, ретинол чинить потужнішу дію, ніж при прийомі у всередину. Унікальність ефекту ретинолу обумовлена дією на ДНК клітин, завдяки чому запускаються такі механізми, як утворення нових волокон колагену, синтез гіалуронової кислоти, зниження вироблення меланіну (освітлення пігментації), нормалізація роботи сальних залоз, посилення оновлення клітин епідермісу.

Читайте детально - Ретиноєвий пілінг.

Вам буде цікаво

Будова нігтя

Ніготь - будова

Ніготь - це похідна епідермісу, подібно до волосся складається з кератину, холестерину…

Вірус папіломи людини

Вірус папіломи людини

Вірус папіломи людини (ВПЛ) - це вірусна інфекція, викликана вірусом папіломи людини,…