Ласкаво просимо в Venus Clinic, Київ!
Часи роботи
10:00 - 18:00 | пн -нд
Contact phone(044) 537 0806
Send WhatsappSend TelegramSend Viber
Запис онлайн
Вірус папіломи людини
Venus Clinic

Вірус папіломи людини

Вірус папіломи людини (ВПЛ) - це вірусна інфекція, викликана вірусом папіломи людини, залежно від виду, може проявлятися у вигляді нешкідливих висипань на шкірі або викликати рак шийки матки і інших органів.

Типи і шляхи передачі ВПЛ

Існує більше 100 типів вірусу папіломи людини.

Вірус паразитує на епітеліальних клітинах шкіри і слизових оболонок. Проявляється у вигляді поверхневих утворень на шкірі, слизових оболонок вульвы, піхви, шийки матки, заднього проходу або голівці статевого члена, а також слизових оболонках рота, ока і гортані.

Близько 60 типів ВПЛ викликають ураження на шкірі у вигляді бородавок, папілом.

Інші 40 типів мають статевий шлях передачі і передаються під час статевого акту. У таких випадках ураження локалізуються на слизових оболонках рота, заднього проходу і статевих органах.

Прояви ВПЛ

Часто інфекції ВПЛ не викликає симптомів, і організм самостійно очищається від інфекції впродовж декількох років. Багато людей не знають, що заражені.

Симптоми з високим ризиком

Нерідко інфекція ВПЛ високого ризику може тривати довше. Це може викликати зміни в клітинах шийки матки, які можуть привести до раку, включаючи рак вульви. Те ж саме може викликати аномальні зміни в клітинах статевого члена і анусу, але це відбувається рідко.

Симптоматика з низьким ризиком

Симптомами ВПЛ-інфекції низького ризику являються бородавки. Тип бородавок, залежатиме від того, який у вас ВПЛ.

 • Генітальні бородавки. Це або плоскі плями, або випуклі нерівності. У жінок вони зазвичай ростуть на вульві, але також можуть з'являтися на задньому проході, шийці матки або піхві. У чоловіків вони локалізуються на пенісі, мошонці або задньому проході.
 • Прості бородавки. Цей вид уражень зазвичай з'являється на руках і пальцях.
 • Підошовні бородавки. Підошовні бородавки - тверді, зернисті, болісні утворення, які розташовуються на стопах ніг.
 • Плоскі бородавки. Це утворення, що злегка височіють, з плоским верхом. Вони можуть локалізуватися де завгодно, частіше на обличчі і ногах.

Причини ВПЛ і чинники ризику

Вірус папіломи людини заражає вас, проникаючи в організм через поріз, подряпину або ушкодження на шкірі. Зараження може піти від контакту шкіра до шкіри, вагінального, анального або орального сексу. Ви можете передати ВПЛ своїй дитині, якщо у вас є генітальні бородавки під час вагітності. У окремих випадках це може привести до пухлинного зростання в гортані дитини.

Бородавки заразні. Ви можете заразитися, доторкнувшись до чужої бородавки або торкаючись поверхні, якої торкалася людина з бородавкою.

Риски, що підвищують шанси інфікування ВПЛ включають:

 • Пошкоджена шкіра. Ділянки шкіри, які травмуються і мають більший ризик інфікування бородавками.
 • Прямий контакт. Якщо ви доторкнетеся до чиїхсь бородавок або зіткнетеся з поверхнями, які торкнулися бородавок, ви можете заразитися ВПЛ.
 • Кількість статевих партнерів. Чим більше у вас сексуальних партнерів, тим вище ризик захворіти ВПЛ. Якщо ви займаєтеся сексом з кимось, у кого багато партнерів, це також збільшує ваш ризик.
 • Вік. Діти частіше заражаються простими бородавками. Генітальні бородавки частіше зустрічаються у підлітків і молодих людей.
 • Слабка імунна система. Якщо у вас є такий стан, як ВІЛ або СНІД, або ви знаходитеся на лікуванні, яке послабляє імунну систему, у вас більше шансів заразитися ВПЛ.

Діагноз ВПЛ

Лікар може поставити діагноз ВПЛ по наявності бородавки. Але є також декілька тестів, які вони можуть використати, якщо немає явних симптомів.

 • Оцтовий тест. У області статевих органів наносять розчин оцту. За наявності уражень ВПЛ ділянки уражень стануть білими.
 • Мазок з шийки матки. Лабораторний тест на аномальні клітини. Наявність аномальних клітин може стати причиною раку.
 • ДНК-тест. Якщо ви жінка старше 30 років, лікар може порекомендувати цей тест разом з тестом Папаниколау. Перевіряється ДНК клітин шийки матки, щоб дізнатися, чи є тип ВПЛ, який може привести до раку.

Лікування ВПЛ

Бородавки можуть пройти без лікування, особливо у дітей. Медикаментозне лікування:

 • Саліцилова кислота. Наносять на бородавку. Вони знищують бородавку по одному шару за раз. Ви не повинні використати це на своєму обличчі.
 • Іміквімод. Це рецептурний крем, який допомагає імунній системі позбавитися від ВПЛ. Це може викликати почервоніння і припухлість навколо ділянки застосування.
 • Трихлороцтова кислота. Використовують для бородавок на долонях, ступнях і статевих органах. Це може викликати подразнення шкіри.

У разі неефективності консервативного лікування призначається хірургічне лікування:

 • Кріодеструкція рідким азотом
 • Електрокоагуляція
 • Видалення папілом лазером забезпечує оптимальний косметичний ефект без зайвого ушкодження здорових тканин
 • При ВПЛ на шийці матки лікар може використати лазер спільно з кольпоскопією, щоб знайти і видалити аномальні клітини

Вам буде цікаво

Ретинол (вітамін А) структура

Ретинол (вітамін А)

Ретинол - це вітамін А, жиророзчинний вітамін, який бере участь у багатьох…

Будова нігтя

Ніготь - будова

Ніготь - це похідна епідермісу, подібно до волосся складається з кератину, холестерину…