Ласкаво просимо в Venus Clinic, Київ!
Часи роботи
10:00 - 18:00 | пн -нд
Contact phone+38044 537 0806
Send WhatsappSend TelegramSend Viber
Запис онлайн
Будова нігтя

Ніготь - будова

Ніготь - це похідна епідермісу, подібно до волосся складається з кератину, холестерину і мікроелементів.

Ніготь складається з нігтьової пластини, оточеної нігтьовими шкірними валиками, розташовується нігтьова пластина на нігтьовому ложі. Нігтьова пластинка у дорослої людини має довжину 10-15 мм, ширину 10-17 мм і товщину 0,3-0,65 мм. В нормі поверхня нігтя має злегка опуклу форму, гладка. Нігтьова пластинка напівпрозора, має рожевий колір за рахунок серпанкових кровоносних капілярів.

Хімічний склад нігтя

Склад нігтьової пластинки:

  • кератин, вода - 10-13,7%
  • холестерин - 0,12-0,76%
  • мікроелементи: кремній, магній, кальцій, залізо, алюміній, титан, барій, стронцій, марганець, цинк, хром, свинець, олово, мідь, нікель, фосфор, вісмут.

Фізіологія

Зростання нігтя походить з кореня нігтя (матриксу нігтя). Біле полулунье, які ми бачимо є видимою частиною кореня нігтя, велика частина кореня прихована під шкірою основи нігтя.

Нігтьова пластина складається з білку - кератину. Кератин нігтя має щільну структуру і складається з щільно зчеплених між собою пластин кератину, подібно до цегляної кладки. Швидкість зростання нігтів максимальна в дитячому віці, а після 20 років починає поступово сповільнюватися. В середньому в місяць ніготь відростає на 1,5-3 мм. Повне оновлення нігтя у здорової людини на руках відбувається за 3-4 місяці, а на ногах за 9-12 місяців. Не однакова швидкість нігтів на різних пальцях - на середніх пальцях нігті ростуть швидше, ніж нігті на великому пальці і мізинці.

З віком, швидкість зростання нігтів сповільнюється. У дорослої людини ніготь росте на 0,1-0,123 мм в день, в той час, як у літньої людини набагато повільніше - 0,095 см в день.

Захворювання і патології нігтя

Найбільш часті захворювання і патології нігтьової пластини.

  • ониходистрофія - атрофія нігтьової пластинки
  • розшарування нігтьової пластини
  • зміни нігтів при псоріазі
  • грибок нігтя (оніхомікоз)

Вам буде цікаво

Ретинол (вітамін А) структура

Ретинол (вітамін А)

Ретинол - це вітамін А, жиророзчинний вітамін, який бере участь у багатьох…

Вірус папіломи людини

Вірус папіломи людини

Вірус папіломи людини (ВПЛ) - це вірусна інфекція, викликана вірусом папіломи людини,…