Ласкаво просимо в Venus Clinic, Київ!
Часи роботи
10:00 - 18:00 | пн -нд
Contact phone+38044 537 0806
Send WhatsappSend TelegramSend Viber
Запис онлайн
Шліфовка рубців лазером
Venus Clinic

Шліфовка рубців за допомогою лазера

Шрам є відбитком, який залишається після загоєння ран. Який лазер вибрати?

Післяопераційні рубці

У минулому, лікування було спрямоване тільки на лікуванні грубих рубців, таких, як гіпертрофічні і післяопікові рубці. Проте, шрами від невеликих ран також можуть бути причиною стресу для пацієнтів. При тиректомії на передній поверхні шиї у жінок, які складають велику частину пацієнтів, залишається післяопераційний шрам, який можна вважати косметичним дефектом. Активна профілактика дає кращі косметичні результати і вимагає менше процедур і, відповідно, менше витрат, ніж операція видалення рубця.

У літературі пропонується багато варіантів лікування, але і досі немає загального консенсусу по оптимальному лікуванню шрамів. Останнім часом робиться акцент на "лазерну профілактику шрамів" з використанням різних типів фракційних лазерів абляційного і неабляційного.

Лазери для шліфовки рубців

Абляційний фракційний лазер - під час процедури порушується цілісність шкіри (формуються мікроканальці углиб шкіри).

Неабляційний фракційний лазер - процедура проходить без порушення цілісності шкірних покривів (залишає мікро-стовпчики "пропечених" тканин углиб шкіри).

Шліфовка рубців абляційним фракційним лазером набагато ефективніше за неабляційний

Було проведено порівняльне клінічне дослідження. Половину рубця шліфували неабляційним фракційним лазером, а другу половину абляційним фракційним лазером для лікування післяопераційних шрамів у пацієнток з III - IV типами шкіри по Фітцпатрику. Результати показали, що абляційні лазери набагато ефективніше коригують рубці, в порівнянні з неабляційними.

Коли лікувати шрам?

Існує думка, що післяопераційні рубці необхідно лікувати лише після того, як вони "дозріють", тобто на пізніх етапах, коли сформувалася рубцева тканина. Інші фахівці вважають, що краще, якомога раніше починати лазерне лікування шрамів. У цьому дослідженні лікування післяопераційних шрамів фракційним лазером починали відразу ж після зняття швів, тобто на ранньому етапі. Як показує дослідження лазерні методики дозволяють ефективно боротися з післяопераційними шрамами.

Дивіться детальніше Лікування шрамів лазером.

Вам буде цікаво