Ласкаво просимо в Venus Clinic, Київ!
Часи роботи
10:00 - 18:00 | пн -нд
Contact phone+38044 537 0806
Send WhatsappSend TelegramSend Viber
Запис онлайн
Дівчина, обличчя, гіперпігментація

Гіперпігментація - причини та лікування

Молодість і краса нашої шкіри залежать від багатьох факторів, включаючи спадкову схильність, спосіб життя, рівень стресу і звичайно ж щоденний догляд за шкірою.

жінка, посмішка, гіперпігментація на обличчі та тілі
Гіперпігментація найчастіше зустрічається на опуклих ділянках обличчя, таких, як вилиці, лобові горби. На тілі найчастіше представлена ​​на відкритих ділянках: шия, декольте, спина, кисті рук.

Що таке гіперпігментація?

Колір шкіри людини може варіювати від темно-коричневого до практично прозорого, при повній або практично повній відсутності пігменту меланіну (альбінізм), іноді навіть із червонуватим відтінком, через близько розташовані до поверхні судин. І в першу чергу, колір шкіри різних етнічних груп залежить від кількості, типу та розподілу меланіну в шкірі.

 анатомія шкіри, меланоцит, меланін, меланогенез
  • Меланін - основний пігмент шкіри, що виробляється спеціальними клітинами меланоцитами, у базальному шарі епідермісу.
  • Меланоцити - це клітини епідермісу, в яких під впливом гормонів та ультрафіолетового випромінювання виробляється меланін у шкірі, основна функція якого захист клітин організму від руйнівного впливу ультрафіолету. У вигляді мікрогранул меланін виділяється меланоцитами і накопичується в клітинах епідермісу, надаючи шкірі відтінок. Сам процес утворення та розподілу меланіну називається меланогенезом.

Рівень меланіну в шкірі визначається на генетичному рівні (див. Фототипи шкіри), проте на його кількість можуть також впливати надмірний вплив ультрафіолетового випромінювання, гормональні препарати та вікові показники.

Підвищення активності меланоцитів призводить до посилення меланогенезу на певних ділянках, що зовні проявляється у вигляді пігментних плям.

Гіперпігментація - термін описує різні стани шкіри, які викликають утворення пігментних плям, в результаті порушення процесу вироблення і розподілу меланіну в шкірі.
Хоча гіперпігментація і не несе небезпеки для здоров'я, вона має особливості естетичного характеру, а також може свідчити про серйозніші порушення роботи внутрішніх органів.

дівчина, засмага, пляж
Найбільш значущим пусковим фактором гіперпігментації є ультрафіолетові промені в складі сонячного світла. Переважно це UVB діапазон ультрафіолету.

Причини

Причини утворення пігментації можуть бути як зовнішніми так і внутрішніми і залежно від цього пігментні плями можуть мати певну форму, колір та локалізацію.

Серед основних причин можна виділити:

  • Негативний вплив ультрафіолету через надмірне перебування на сонці без захисту, що призводить до підвищеного синтезу меланіну та його нерівномірного розподілу.
  • Гормональний дисбаланс, особливо у жінок, тому що часто відбуваються гормональні коливання, особливо в період вагітності, лактації та менопаузи, у порівнянні з чоловіками.
  • Механічне ушкодження, як у випадку з посттравматичною гіперпігментацією, часто зустрічається при акне.
  • Генетична схильність, яку можна легко відстежити просто глянувши на своє старше покоління. Найбільш поширені прояв генетичної схильності - ластовиння, сонячне лентиго та рідні плями.
  • Медичні препарати, які також можуть викликати утворення пігментації або підвищену чутливість до ультрафіолету.

Види пігментації

Залежно від глибини залягання пігменту гіперпігментація може бути:

  • епідермальною, такий вид гіперпігментації найкраще піддається місцевому лікуванню; пігментовані ділянки мають чіткі краї темно-коричневого кольору;
  • дермальною, вона складніше піддається корекції через розподіл пігменту в глибших структурах шкіри; візуально виглядає як плями неправильної форми світло-коричневого кольору з нечіткими межами;
  • змішаною, коли пігмент розташовується в обох шарах шкіри: епідермісі та дермі; зовні пігментні плями виглядають як поверхнева гіперпігментація.
 інфографіка, види гіперпігментації шкіри

Локалізуватися пігментні плями можуть практично на всіх ділянках тіла, включаючи обличчя, шию, декольте, кисті рук, саме ті зони, які найбільше зазнають впливу ультрафіолету та схильні до фотопошкодження.

Методи лікування пігментних плям

Лікування гіперпігментації займає важливе місце і є однією з найчастіших причин звернення за допомогою до дерматологів у всьому світі.

Визначення типу гіперпігментації та причин її виникнення дуже важливі та є визначальними у підборі схеми лікування, яка може включати: хімічні пілінги, лазерне та фотолікування, ін'єкційні методики, місцеві засоби з ретиноїдами та гідрохіноном, продукти на основі олігопептидів, а також обов'язковий пункт - захист шкіри від ультрафіолету широкого спектру дії, як засіб щоденного догляду.

Основні напрямки лікування гіперпігментації шкіри:

  • пригнічення меланогенезу
  • прискорення клітинного оновлення та проліферації здорових клітин (для вирівнювання поверхні шкіри шляхом поступового відлущування пошкоджених та просування здорових клітин до поверхні)
  • виключення негативного впливу ультрафіолету як чинника, що провокує розвиток гіперпігментації

Для ефективного лікування пігментних плям ми застосовуємо комплексний підхід, який включає:

  • хімічні пілінги (Джесснера, змішані ТСА пілінги, ретиноєві);
  • фракційне лазерне омолодження;
  • ін'єкційні методики (мезотерапія та біоревіталізація);
  • фотоомолоджування BBL, Sciton.

Докладніше про методи лікування: Лікування пігментації.

 пацієнт, лікар, лазерна процедура

Профілактика

Важливо, що жоден із протоколів лікування гіперпігментації не обходиться без комплексного захисту від ультрафіолету широкого спектру дії із SPF фактором від 30 до 50 у щоденному догляді. Це той крок, з якого починається ваша турбота про здоров'я та красу вашої шкіри!

Позбутися пігментних плям можливо, обравши комплексний підхід і довіривши здоров'я своєї шкіри професіоналам!

До зустрічі у Venus Clinic, місці де краса та здоров'я вашої шкіри на першому місці!

Вам буде цікаво

Будова нігтя

Ніготь - будова

Ніготь - це похідна епідермісу, подібно до волосся складається з кератину, холестерину…

Вірус папіломи людини

Вірус папіломи людини

Вірус папіломи людини (ВПЛ) - це вірусна інфекція, викликана вірусом папіломи людини,…