Ласкаво просимо в Venus Clinic, Київ!
Часи роботи
10:00 - 18:00 | пн -нд
Contact phone+38044 537 0806
Send WhatsappSend TelegramSend Viber
Запис онлайн
Засмага в солярії не захищає шкіру від ультрафіолету
Venus Clinic

Чи захистить шкіру загар в солярії?

Чи дійсно загар, отриманий в солярії, захищає шкіру від ультрафіолетових променів?

Як відомо, населення з темними типами шкіри більш захищене від негативного впливу ультрафіолету на шкіру, ніж люди зі світлою шкірою. Звідси існує думка, що щоб захистити шкіру від ультрафіолету, необхідно її «підготувати» до цього. Як це зробити? - солярій. Чи справді загар, отриманий в солярії, захищає шкіру від ультрафіолетових променів?

Солярій і захист від ультрафіолету

Для вивчення цього питання група вчених провела клінічне дослідження на пацієнтах. За результатами дослідження рівень маркерів пошкодження ДНК (CPDs) клітин шкіри ультрафіолетом був однаковий, як у пацієнтів, які не засмагали в солярії, так і в осіб відвідували солярій. На підставі чого був зроблений висновок про неправдиве думці, ніби солярій допомагає шкірі адаптуватися і підготувати до впливу сонячних променів. Таким чином, не має сенсу відвідувати солярій з профілактичною метою для профілактики сонячних опіків і негативної дії ультрафіолету на клітини шкіри.

Про ультрафіолет

Виділяють UVA і UVB спектри ультрафіолетового випромінювання. Ультрафіолет спектра B (UVB) впливає поверхнево, в межах епідермісу, але має потужне фотохімічні дію і здатний викликати онкологічні захворювання шкіри. Саме UVB видаляють багато уваги дерматології та онкологи. Ультрафіолет A не викликає опіків шкіри і почервоніння, але на відміну від UVB променів проникає досить глибоко в шкіру і здатний пошкоджувати молекули колагену і еластину. Причому, негативний вплив UVA має накопичувальний ефект і з роками може істотно прискорити старіння шкіри - фотостаріння, викликаючи передчасне поява зморшок, пігментних плям і розширених судин. Для лікування ознак фотостаріння використовують фотоомолодження, яке дозволяє видаляти пігментні плями на обличчі і тілі і розширені судини, наприклад купероз. При розширених судинах більшого діаметра використовують лазерне видалення судин.

Профілактика

Ми пропонуємо пацієнтам процедури фотоомолодження шкіри, ми любимо цю методику, але закликаємо наших пацієнтів не зловживати сонячними ваннами і постійно пам'ятати про необхідність захищати обличчя від ультрафіолетових променів. Не забувайте наносити зволожуючі креми, оскільки суха шкіра більш вразлива під дією ультрафіолету. Наша шкіра виділяє свій власний SPF - уроканову кислоту. Ось чому в вітряну погоду ризик отримати сонячний опік вище. Не перебувайте на відкритому сонці довше 1 години. Кращий час для сонячних ванн до 11 годин і після 16 годин. Одягайте бейсболки або капелюхи, затінюють обличчя.

Вибираючи сонцезахисний крем стежте, щоб він мав обидва фільтра UVA + UVB. Оптимальний SPF від 15+ для повсякденного застосування і 30+ коли вам необхідний додатковий захист (на пляжі, на відкритому сонці і т.п.).

Вам буде цікаво