Ласкаво просимо в Venus Clinic, Київ!
Часи роботи
10:00 - 18:00 | пн -нд
Contact phone+38044 537 0806
Send WhatsappSend TelegramSend Viber
Запис онлайн
Ксантелазма повіки
Ксантелазма на повіках Venus Clinic

Ксантелазма повік - причини, діагноз, лікування

Ксантелазма (от xanthe, жовтий і élasma, кована металева пластина), є плоскими або такими, що виступають над поверхнею шкіри утвореннями жовтого кольору, звідки і пішла назва. Відноситься до підкласу ксантом.

Відкладення холестерину найчастіше розташовуються на медіальних ділянках повік (ближче до носа), мають симетричне розташування і виглядають у вигляді плоских або вузликів і бляшок, що височіють на поверхнею шкіри.

Ксантелазма типове розташування
Типове розташування елементів ксантелазми на повіках

Симптом ксантелазми має сприятливу течію, оскільки не викликає ускладнень, болю і особливого дискомфорту. Основна скарга - косметичний дефект. Має тенденцію до збільшення в розмірах, зростання досить повільне

Причини

Ксантелазма не є самостійною патологією. Це симптом, що характеризує порушення ліпідного обміну. При цьому відбувається накопичення холестерину в шкірі. На сьогодні встановлений зв'язок між синдромом ксантелазми і ризиком атеросклерозу.

Поширеність

Поширеність у світі складає від 0,3% до 1,5%, зустрічається у віці від 15 до 75 років. У жінок зустрічається в 2 рази частіше - 32%, чим у чоловіків - 17,4%.

Діагноз ксантелазма

Діагноз встановлюється на основі візуального огляду і шляхом виключення інших патологій: гіперплазія сальної залози, сирингома, некробіотична ксантогранулема, ксантогранулема і так далі. Підтвердженням діагнозу є гістологічне дослідження видалених тканин ксантелазми.

Прогноз

Рецидиви часті. Після хірургічного видалення рецидив зустрічається у 40% пацієнтів. Чим більший об'єм ураження і більша кількість повік залучено, тим вище ризик рецидиву, причому рецидив в 26% випадків спостерігається в перший рік після процедур видалення.

Лікування

Обмеження дієти і фармакологічне зниження сироваткових ліпідів, хоча і важливо в лікуванні на тлі підвищення ліпідів крові, але дає лише обмежену відповідь при лікуванні ксантелазми.

Хірургічне лікування

Основний метод - хірургічне лікування. Процедура проходить під місцевим знеболенням і полягає у видаленні відкладень холестерину. Видалення може проводиться хірургічним шляхом, за допомогою кріодеструкції, а також за допомогою лазера.

Видалення ксантелазми лазером - найбільш щадна методика, яка дає меншу кількість ускладнень у вигляді рубцювання. Сучасні лазери мають надточні сканери, які дозволяють акуратно видаляти відкладення холестерину шар за шаром. Venus Clinic застосовує саме цей метод.

Читайте детально - Видалення ксантелазми лазером.

Вам буде цікаво

Ретинол (вітамін А) структура

Ретинол (вітамін А)

Ретинол - це вітамін А, жиророзчинний вітамін, який бере участь у багатьох…

Будова нігтя

Ніготь - будова

Ніготь - це похідна епідермісу, подібно до волосся складається з кератину, холестерину…

Вірус папіломи людини

Вірус папіломи людини

Вірус папіломи людини (ВПЛ) - це вірусна інфекція, викликана вірусом папіломи людини,…