Куріння і шкіра - погляд дерматолога
Куріння не тільки впливає на легені, але також на стан шкіри.
Куріння викликає передчасне старіння і утворення зморшок на обличчі. Вперше це було відзначено ще в 1856 р У 1965 р M. Ippen запропонував термін "сигаретна шкіра", "шкіра курця" для позначення блідо-сірої зморшкуватої шкіри. Таку шкіру виявляли у 79% курців і лише у 19% некурящих жінок у віці 35-84 років.
Шкіра курця
Дослідження Н. Daniell в 1971 р показало, що виражені зморшки на обличчі набагато частіше зустрічаються у курців, ніж у некурящих, незалежно від віку, статі і кліматичних умов. Встановлено, що кількість зморшок пов'язане з кількістю викурених за рік пачок сигарет. Автори порахували, що куріння робить більш виражений вплив на утворення зморшок, ніж сонячне випромінювання.
Обличчя курця. Тест.
У 1985 р D. Model запропонував термін "обличчя курця" і визначив його діагностичні критерії:
- виступаючі лінії або зморшки на обличчі
- виснажені риси обличчя з підкресленою лінією кісток черепа
- атрофична, злегка пігментована, сіра шкіра
- набрякла шкіра, з помаранчевим, пурпурним або червонуватим відтінком
Для визначення "Обличчя курця" достатньо наявності одного з перерахованих пунктів.
У своєму дослідженні автор визначив наявність "шкіри курця" у 46% людей, що палять, у 8% палили в минулому і в жодного що не палить. Зв'язок між курінням і наявністю "обличчя курця" не залежала від часу перебування на сонці, віку, соціального статусу і недавнього схуднення.
Куріння збільшує ризик зморшок
Ризик передчасної появи зморшок посилюється при збільшенні кількості викурених сигарет за рік, і що викурюють більше 50 пачок на рік в 4,7 рази частіше мають зморшки, ніж некурящі тієї ж статі і віку. Деякі автори вважають вплив сонячних променів потужнішим чинником появи зморшок, ніж куріння. Очевидно, що взаємодія цих факторів призводить до ще більш вираженого ефекту старіння.
Негативний вплив куріння на організм жінки
Дослідження показали, що організм жінок більш чутливий до впливу сигаретного диму, ніж організм чоловіків. До сих пір невідомі справжні механізми, за допомогою яких куріння викликає передчасне старіння шкіри, але найімовірніше це багатофакторний процес. Було встановлено, що еластин в шкірі у курців більш щільний і більш фрагментований, ніж у некурящих. Ці зміни в еластичних волокнах подібні до змін, що відбуваються при фотостарінні від впливу сонячних променів, з тією лише різницею, що у курців вони зачіпають сітчастий шар дерми, а не сосочковий, як це має місце при актініческого еластоз. Сигаретний дим підсилює активність еластази нейтрофілів, сприяючи цим утворення неповноцінного еластину. In vitro сигаретний дим блокує поперечні зв'язку в еластині. Хронічна ішемія дерми сприяє пошкодження еластичних волокон, а також зменшує синтез колагену. Зморшки від куріння можуть також з'являтися через про оксидантній дії сигаретного диму, а також внаслідок зниження рівня вітаміну А і, отже, захисту від вільних радикалів. Виражене зниження насиченості водою рогового шару шкіри у курців також веде до передчасного і надмірного утворення зморшок.
Куріння і здоров'я жінки
Посилене руйнування жіночих статевих гормонів, викликане сигаретним димом, викликає у жінок стан відносної гіпоестрогенії (пониженого вмісту жіночого статевого гормону), яке, можливо, служить причиною сухості і атрофії шкіри, потенційно сприяючи цим утворення зморшок. Той факт, що не у всіх курців з'являється "обличчя курця", говорить про ймовірної ролі генетичних факторів у механізмах утворення зморшок.
Які процедури показані?
Перш за все рекомендується відмовитися від паління!
Фотоомолодження - апаратна процедура, яка дозволить зменшити в'ялість шкіри, поліпшить колір і тонус шкіри.
Биоревитализация - ін'єкційна процедура, суть якої полягає у введенні препаратів гіалуронової кислоти в шкіру. Процедура безпечна ія дозволяє швидко відновити тургор шкіри.
Мезотерапія з антиоксидантами і вітаміном С зменшує негативний вплив вільних радикалів на клітини шкіри, колаген та еластин.