Ласкаво просимо в Venus Clinic, Київ!
Часи роботи
10:00 - 18:00 | пн -нд
Contact phone+38044 537 0806
Send WhatsappSend TelegramSend Viber
Запис онлайн
сонце, дівчина, пляж

Чому пігментні плями посилюються влітку?

Пігментація шкіри це ні що інше, як спроба нашого організму захистити клітини від руйнівного впливу шкідливого ультрафіолетового випромінювання.

Красива шкіра з рівним засмагою вже тривалий час вважається відзнакою здоров'я і краси в нашому світі. Еталонні моделі на обкладинках журналів з бронзовою засмагою диктують моду на відвідування соляріїв і природної засмаги напротязі року. Але часто в гонитві за "ідеальним" відтінком шкіри, прекрасна стать стикається з ще більшою "проблемою" - пігментація шкіри.

Чому пігментація посилюється влітку?

Пігментація шкіри це ні що інше, як спроба нашого організму захистити клітини від руйнівного впливу шкідливого ультрафіолетового випромінювання.

Це відповідна реакція на надмірний вплив сонця, за допомогою більш активної роботи захисного механізму і як наслідок надмірної синтезу пігменту - меланіну, клітинами меланоцитами.

як з'являється пігментація в шкірі, схема

При відсутності сонячних променів в нашій шкірі синтезується мінімальна кількість меланіну і гранули меланіну мають світле забарвлення. Після впливу ультрафіолету в складі сонячних променів відбувається потемніння вже існуючих світлих гранул меланіну (швидка реакція), а також відбувається активація меланоцитів. Це призводить до підвищення синтезу меланіну, гранули меланіну розподіляються в кератиноцитах і надають шкірі темний відтінок.

Веснянки

Веснянки, дівчина
Веснянки відносяться до доброякісних вродженим гіпермеланоз. Простими словами - це не патологія, а індивідуальна особливість шкіри. Найбільш часто веснянки зустрічаються у людей зі світлою шкірою, світлим волоссям і блакитними очима.

Веснянки відносяться до доброякісних вродженим гіпермеланоз. Простими словами - це не патологія, а індивідуальна особливість шкіри. Найбільш часто веснянки зустрічаються у людей зі світлою шкірою, світлим волоссям і блакитними очима. Веснянки відносяться до вроджених особливостей і характерні для людей зі світлою шкірою світлим або рудим волоссям. Веснянки самостійно відгалужуються в осінньо-зимовий період. Це обумовлено відсутністю провокуючого фактора - ультрафіолету і організм не потребує додаткового захисту.

Гормональний дисбаланс

Крім зовнішніх чинників провокують появу пігментації, існує ряд причин внутрішнього характеру - гормональний дисбаланс. В цьому випадку до пігментації більше схильні жінки, так як на протязі усього життя існує безліч факторів, що викликають коливання рівню гормонів, які впливають на загальний гормональний фон. Також існує чимало випадків, коли причина пігментації криється в порушенні роботи ендокринної системи або захворюваннях внутрішніх органів, в такому випадку негативний вплив ультрафіолету, є пусковим механізмом, що в подальшому, без усунення цього фактора лише погіршує ситуацію і заважає подальшому лікуванню.

Лікування пігментних плям

Лікування пігментних плям краще почати з діагностики шкіри. Діагностика шкіри дозволить визначити ступінь вираженості пігментації, глибину залягання пігменту. Це може бути поверхнева пігментація, до якої можна віднести веснянки, глибока пігментація (мелазма, хлоазма) і змішані форми. Залежно від типу пігментації і буде вибиратися відповідне лікування. Це може бути

Профілактика пігментних плям

Однак варто пам'ятати про те що пігментацію і її наслідки набагато легше запобігти, ніж лікувати, тому першим і головним засобом в лікуванні і профілактиці пігментації залишається використання професійної сонцезахисної косметики. Для повсякденного використання рекомендується SPF 30+. Цього цілком достатньо, щоб захистити шкіру від негативної дії ультрафіолету. При поїздці на відпочинок, де ультрафіолетові промені більш інтенсивні, рекомендується використовувати SPF 45 і вище. При виборі сонцезахисного крему звертайте увагу на наявність UVA і UVB фільтрів. Наносити сонцезахисний крем слід за 20 хвилин до виходу на відкрите сонце. Якщо ви відпочиваєте активно, займаєтеся спортом, купаєтеся, то вибирайте водостійкі SPF, інакше захист буде змиватися водою або потом.

Профілактика старіння

Також слідує відзначити, що пігментація це ознака фотостаріння, є одним з основних факторів старіння шкіри. На шкірі, яка постійно піддається небезпечній дії ультрафіолетового випромінювання, будуть набагато раніше і помітніше виявлятися вікові зміни, погіршення еластичності і пружності шкіри, вона буде більш тьмяною і збезводненою, будуть з'являтися зморшки.

Вам буде цікаво