Ласкаво просимо в Venus Clinic, Київ!
Часи роботи
10:00 - 18:00 | пн -нд
Contact phone+38044 537 0806
Send WhatsappSend TelegramSend Viber
Запис онлайн
Врослий волос
Venus Clinic

Врослий волос: причина і лікування

Врослий волос - вростання вільного краю волоска в шкіру з подальшим формуванням ущільнення (запалення); можливий розвиток гіперпігментації і рубцювання.
Синоніми: псевдофолікуліт, Pseudofolliculitis barbae.

Чому вростає волосся?

Кожна людина хоч би один раз в житті стикалася з проблемою врослого волосся. Головною причиною є гоління. Зустрічається у людей з жорстким, в'юнким волоссям, найчастіше у людей з темними типами шкіри, оскільки такі люди генетично мають жорстке і в'юнке волосся. Після збривання, вільний край жорсткого в'юнкого волоса може згинатися, змінюючи напрям зростання і вростати в шкіру, утворюючи ущільнення. Ущільнення є запальним інфільтратом навколо волоса, який може запалюватися.

Як виглядає вросле волосся?

Ось так виглядає вросле волосся у різних стадіях формування.

як виглядає вросле волосся
1 і 2 - червоні горбики запаленої шкіри злегка височіють над шкірою; скрабування шкіри може допомогти волосинкам вийти назовні (3).
3 – волосинка самостійно вийшла на поверхню шкіри.
4 - запалене вросле волосся, яке вже не зможе самостійно вийти на поверхню шкіри - потрібне втручання та видалення врослого волосся.

Де з'являється врослий волос?

З'являється вросле волосся після гоління. Часто зустрічаються на шиї у чоловіків, в пахвових ямках і в зоні бікіні, оскільки в цих зонах волоски жорсткіше і в'ються. У зоні бікіні зустрічаються у 99% людей.

Врослий волос в зоні бікіні
Врослий волос в зоні до і після процедур лазерної епіляції.
У зоні бікіні волоски мають особливості будови, як правило це жорстке і в'юнке волосся. Часте гоління і постійне травмування шкіри нижньою білизною призводить до тривалого запалення або роздратування в цій зоні.

Вросле волосся у чоловіків

вросле волосся у чоловіків
Вросле волосся у чоловіків зустрічається частіше на шиї. Причиною тому кучерявого волосся в цій зоні. Після гоління частина волоска, що залишилася в шкірі, згинається і росте не на поверхню шкіри, а в її товщу. Для профілактики проблеми рекомендуємо лазерну епіляцію для чоловіків.

Ускладнення при врослому волосі

Вросле волосся викликає запалення, яке проявляється у вигляді набряку, почервоніння і ущільнення шкіри. Запалення в шкірі може привести до появи пігментних плям при контакті з сонцем. Особливо часто виникають пігментні плями в зоні бікіні. Відвідуючи солярій або приймаючи сонячні ванни на пляжі ми постійно збриваємо волосся. Вросле волосся + запалення + сонячні промені можуть привести до появи пігментації в зоні бікіні. Такі пігментні плями можуть зберігатися тривалий час, як правило, проходять самостійно впродовж року.

Acne keloidalis Nuchae

Келоїдоподібне акне зустрічаються у афро-американців і характеризуються фолікулярними папулами і ущільненнями на потиличній зоні волосистої частини голови. Це може призводити до формування келоїдних рубців. На ранніх етапах ділянки з врослими волосками добре помітні і лазерна епіляція найбільш ефективна в цьому періоді. Врослий волосок, як чужорідне тіло, з часом викликає зміни в шкірі, що призводять до зменшення зростання і формування рубців в ураженій зоні. Лікування келоїдоподібного акне можна розділити на два напрями: корекція вже наявних рубців шкіри і профілактика появи нових. Ефективним методом при акне келоїдаліс є лазерна епіляція. Основна мета лазерної епіляції у такому разі - зруйнувати врослий волосок і уповільнити або припинити зростання нових волосків, що зменшить появу нових рубців. Прогноз при келоїдоподібному акне сприятливий при своєчасно поставленому діагнозі і своєчасно початому лікуванні.

Лікування при проблемі врослого волосся

  1. Лазерна епіляція, як найбільш радикальний метод лікування. Після лазерної епіляції зростання волосся повністю припиняється і пацієнт позбавляється від проблеми вростання волосся назавжди.
  2. Креми для профілактики врослого волосся видаляють надлишок рогових клітин і покращують прохідність пори шкіри, щоб волосу легше було вийти на поверхню. Для цього в креми додають фруктові кислоти (молочна, яблучна, лимонна, койева и.д.), які видаляють надлишок рогового шару і відростаючий волосок вільно виходить з пори.
  3. Восковая депіляція рідко призводить до вростання волосків, тому багато фахівців рекомендують робити воскову депіляцію, замість гоління в зонах, де є схильність до вростання волосся.

Лазерна епіляція

 

Якщо волос вріс в шкіру: лікування в домашніх умовах

При проблемі врослого волосся краще звернутися до фахівця - дерматолога.

  1. Під час гоління стежите, щоб напрям рухів був проти зростання волосся, тоді волос буде "загострений" в правильному напрямі. Не притискуйте бритву сильно щільно до шкіри. Вірогідність вростання буде нижча.
  2. Рясно змочите і шкіру і волосся перед голінням, нанесіть пом'якшувальний крем для гоління. Це робить волос еластичнішим і може понизити ризик вростання волосся.
  3. Перед голінням зробіть скрабування зони передбачуваного гоління. Це допоможе видалити надлишок рогових клітин на поверхні шкіри і понизить вірогідність появи врослого волосся.
  4. Якщо є запалений горбик і волос просвічується крізь шкіру, то можна спробувати видалити волос пінцетом. Рясно протріть шкіру і пінцет розчином хлоргексидину. Спробуйте захопити волос пінцетом і акуратно його вирвати. Не використайте для цих цілей ножиці або кусачки, оскільки їх гострі краї можуть розрізати волос і дрібні шматочки залишаться в шкірі. Ранку обробіть хлоргекседином або йодом.
  5. Аплікація розчину оцту. Необхідно розвести 1 частину столового оцту з однією частиною води. Намочіть спонж і зробіть примочку впродовж 10 хвилин. Потім протріть досуха оброблену ділянку шкіри. Розчин оцту має антибактеріальну дію і відлущує ороговілі клітини з поверхні шкіри, подібно до кремів для профілактики вростання волосся. УВАГА: не робіть примочку більше 10 хвилин, не накладайте поліетиленову плівку і тому подібне поверх примочки. Це може викликати опік.
  6. Саліцилова кислота також може використовуватися для протирання врослого волосся. Вона має антибактеріальну і відлущувальну дію.

Часті питання 

Що буде, якщо не видалити вросле волосся?

Вросле волосся є стороннім об'єктом, якщо вростає в шкіру. Це призводить до запалення. Самостійно наш організм не здатний позбутися врослого волосся, тому на його місці сформується рубець, а також може розвинутися пігментація. Тому вросле волосся підлягає видаленню.

Вам буде цікаво

Ретинол (вітамін А) структура

Ретинол (вітамін А)

Ретинол - це вітамін А, жиророзчинний вітамін, який бере участь у багатьох…

Будова нігтя

Ніготь - будова

Ніготь - це похідна епідермісу, подібно до волосся складається з кератину, холестерину…

Вірус папіломи людини

Вірус папіломи людини

Вірус папіломи людини (ВПЛ) - це вірусна інфекція, викликана вірусом папіломи людини,…