Ласкаво просимо в Venus Clinic, Київ!
Часи роботи
10:00 - 18:00 | пн -нд
Contact phone+38044 537 0806
Send WhatsappSend TelegramSend Viber
Запис онлайн
Целюліт ніг
Venus Clinic

Целюліт: прояви, причини і лікування

Целюліт - естетична проблема, яка проявляється у вигляді горбистості шкіри на ногах, сідницях і животі. Не представляє загрози для здоров'я, зустрічається переважно у жінок.

Симптоми

Целюліт виглядає у вигляді ямок на шкірі - нерівна горбиста шкіра. Іноді його порівнюють з текстурою сиру або апельсинової кірки.

На початкових стадіях целюліт ніяк себе не проявляє ви його побачите, якщо затиснете шкіру в області, де найчастіше зустрічається целюліт, наприклад, на стегнах. На більше виражених стадіях целюліту шкіра виглядає нерівною із зонами втягнень і підвищення в розслабленому стані шкіри.

Целюліт на сідницях і стегнах
Целюліт найчастіше зустрічається на стегнах і сідницях, але його також можна виявити на грудях, нижній частині живота і передпліччях.

Стадії целюліту

  • Стадія 0 - поверхня шкіри не змінена.
  • Стадія 1 - поверхня шкіри здається гладкою, коли людина стоїть або лежить, проте, при механічному здавленні шкіри, відзначаються нерівності на поверхні.
  • Стадія 2 - на поверхні шкіри відзначаються вдавления без якого-небудь здавлення і інших маніпуляцій.
  • Стадія 3 - у деяких областях спостерігаються як вдавления, так і нерівності поверхні шкіри.

Чому з'являється целюліт?

Про причини целюліту на сьогодні відомо мало.

Основною передумовою є анатомія будови підшкірної жирової клітковини у жінок. Перемички із сполучної тканини є анатомічною нормою і утворюють тяжи, які одним кінцем прикріпляються до шкіри, а іншим до апоневрозу і м'язів, жирові клітини розташовуються між тяжами, немов в осередках. Звідки і пішла назва целюліт (від латинського cellula - клітина, осередок). У міру збільшення жирових клітин вони призводять до нерівномірного випинання ділянок шкіри, тоді як перемички із сполучної тканини викликають вдавлення шкіри. Це створює нерівну поверхню.

У розвитку целюліту велику роль відводять гормональним чинникам, а генетика визначає структуру шкіри, текстуру шкіри і анатомію тіла. Інші чинники, такі як вага і м'язовий тонус, впливають на вираженість целюліту, хоча він може бути у дуже худих людей.

Чинники ризику

Целюліт набагато частіше зустрічається у жінок 95-98%, чим у чоловіків. У більшості жінок після статевого дозрівання розвивається целюліт. Це пов'язано з тим, що жіночий жир зазвичай розподіляється в стегнах і сідницях - найбільш часті області локалізації целюліту. Целюліт також частіше зустрічається при старінні, коли шкіра втрачає еластичність.

До недавніх пір целюліт вважався ознакою жіночності. Лише у другій половині XX століття з появою нових канонів краси була оголошена війна целюліту.

Збільшення ваги може зробити целюліт помітнішим, але у деяких худих людей також є целюліт. Є генетична схильність, тому генетика може грати велику роль в розвитку целюліту. Малоактивний спосіб життя також може збільшити ваші шанси на целюліт, як і вагітність.

Як позбавитися від целюліту

Оскільки целюліт не є хворобою, то термін лікування умовний і більше спрямований на усунення косметичного дефекту, тому правильніше використовуватиме термін корекція целюліту або позбавлення целюліту. Засоби для корекції целюліту можна розділити на 4 основних групи:

  1. БАДи для корекції целюліту діють в основному за рахунок виведення рідини з організму, нормалізації гормонального фону і зниження маси тіла.
  2. Креми від целюліту, косметичні обгортання діють за рахунок поліпшення мікроциркуляції і поліпшення обмінних процесів в шкірі.
  3. Ін'єкційні процедури - мезотерапія, ліполітики. Дія спрямована на поліпшення обміну в тканинах і об'єму жирової клітковини (ліполітики).
  4. Фізіотерапія спрямована на декілька ланок патогенезу: поліпшення відтоку лімфи з часточок жирової тканини, підвищення еластичності септ, зменшення об'єму жирової тканини.
  5. Хірургічне лікування - різновид лазерного ліполізу. Під час процедури лазером руйнуються септи (перегородки), які формують втягнення шкіри, що призводить до швидкого і тривалого ефекту.

У Venus Clinic ми використовуємо ультразвукову кавітацію у поєднанні з глибоким RF ліфтингом для корекції целюліту.

Читайте детально - Як позбавитися від целюліту.

Вам буде цікаво

Ретинол (вітамін А) структура

Ретинол (вітамін А)

Ретинол - це вітамін А, жиророзчинний вітамін, який бере участь у багатьох…

Будова нігтя

Ніготь - будова

Ніготь - це похідна епідермісу, подібно до волосся складається з кератину, холестерину…

Вірус папіломи людини

Вірус папіломи людини

Вірус папіломи людини (ВПЛ) - це вірусна інфекція, викликана вірусом папіломи людини,…