Ласкаво просимо в Venus Clinic, Київ!
Часи роботи
10:00 - 18:00 | пн -нд
Contact phone+38044 537 0806
Send WhatsappSend TelegramSend Viber
Запис онлайн
Пептиди, пігментні плями

Пептиди в лікуванні пігментних плям

Нове і перспективний напрямок в естетичній медицині займають продукти на основі олігопептидів.

Пептид - послідовність з декількох амінокислот. Розрізняють коротколанцюгові - 2-3 амінокислоти, довголанцюгові - більше 10 амінокислот. Як з'ясувалося, пептиди є інформаційними молекулами, які дозволяють клітинам обмінюватися інформацією.

Пептиди, є короткими ділянками білків нашого організму. Це короткі ланцюжки з кількох амінокислот. Вони імітують дію складних молекул, передаючи сигнали клітинам і органам організму. Кількість нових пептидів постійно зростає.

Застосування пептидів в дерматології

Сигнальні пептиди

Сигнальні пептиди є маркерами пошкодження тканин. Активують процеси репарації в шкірі, розподіл і диференціацію клітин. Широко застосовуються для корекції дрібних зморшок, підвищення пружності шкіри. Palmitoylpentapeptide-3 стимулює синтез колагену I, III типу і проліферацію фібробластів і синтез фібронектину (Sederma, Le Perrayen Yvelines, Франція). Palmitoyloligopeptide - поліпептид з еластину стимулює зростання фібробластів і ангіогенез. Replikines™ і Combikines™ комплексні пептиди, що викликають більш широкий репаративний відповідь з більш комплексною дією. Palmitoylhexapeptide-14 - синтетичний аналог пептиду вродженого імунітету, стимулює міграцію клітин, синтез колагену, проліферацію фібробластів і відновлення міжклітинної матриксу.

Пептиди переносники

Пептиди переносники необхідні для перенесення та стабілізації в тканинах важливих металів для загоєння ран і ферментних реакцій. Вони стимулюють синтез колагену, синтез інгібіторів металопротеїназ і т.д. Найбільш відомим представником цієї групи пептидів є трипептид гліцин-гістіділ-лізин (Купер-пептид) використовується як переносник міді - підвищує пружність і покращує текстуру шкіри, зменшує вираженість зморшок і гіперпігментації.

Пригнічення проведення нервових імпульсів

Гексапептид Argireline® (Lipotec, Barcelona, ​​Іспанія) при місцевому нанесенні 10% крему зменшує зморшки на 30% за 30 днів, згідно з дослідженням. На цей пептид покладалися великі надії, як на альтернативу ботулотоксину. У лабораторних умовах Argireline блокує нервово-м'язову передачу в мікромолярних концентраціях, що дозволило авторам припустити, що при місцевому нанесенні тієї невеликої кількості, буде досить, щоб блокувати м'язи. Вище наведене клінічне дослідження переконливо довело це. Але, як виявилося, Argireline не проникає в шкіру і, тим більше в гиподерму. Ефект розгладження зморшок обумовлений здатністю утримувати вологу на поверхні шкіри. Syn-ake® (Pentapharm, Базель, Швейцарія) - синтетичний аналог, що імітує дію отрути гримучої змії. Є оборотним антагоністом ацетилхолінових рецепторів м'язів.

Лікування пігментних плям

Проблема фотостаріння шкіри досі привертає увагу вчених. Сьогодні вже є такі ефективні методики, фотоомолоджування для корекції таких ознак фотостаріння шкіри. Також ведуться пошуки ефективних засобів для місцевого лаченія одного з основних ознак фотостаріння - гіперпігментації.

Група вчених Стенфордського університету проводила дослідження ряду пептидів, що відповідають за репарацію тканин. Метою скринінгового дослідження було виділити найбільш потужні пептиди, які б стимулювали синтез колагену і могли надалі використовуватися в якості антивікових засобів. Несподівано автори виявили, що деякі пептиди здатні пригнічувати синтез меланіну (пігмент надає колір шкірі). Це стало темою другого дослідження активності групи пептидів в пригніченні меланогенеза.

З п'яти пептидів, які увійшли в скринінг, було виділено 2 високоефективних олигопептиди, найпотужніше дію виявлено у декапептид-12. Він в 17 разів сильніше пригнічує синтез меланіну в порівнянні з гидрохиноном. Але на відміну від гідрохінону, декапептид-12 не робить токсичної дії на клітини шкіри.

Лазерні технології лікування пігментних плям

Серед популярних методів лікування гіперпігментації можна виділити фотоомолоджування, яке дозволяє видаляти поверхневі форми пігментації.

Читайте докладно в розділі Лікування пігментних плям.

Вам буде цікаво