Ласкаво просимо в Venus Clinic, Київ!
Часи роботи
10:00 - 18:00 | пн -нд
Contact phone+38044 537 0806
Send WhatsappSend TelegramSend Viber
Запис онлайн
вагітність, лазерна епіляція

Лазерна епіляція при вагітності: користь або шкода?

Лазерна епіляція – один з найефективніших методів видалення небажаного волосся. Але деякі жінки вимушені на якийсь час відмовитися від цієї дієвої процедури з ряду причин, одна з яких - вагітність.

В очікуванні дитини будь-який стрес для організму може мати негативні наслідки, тому лазерна епіляція при вагітності викликає сумнів. Лазерні технології здаються дівчатам в положенні небезпечними: ця пряма апаратна дія на шкіру, а підготовка до процедури може викликати стрес. Але чи так небезпечно вагітним відвідувати лазерну епіляцію, як може здатися на перший погляд?

Як працює лазерна епіляція?

Принцип дії лазера для епіляції побудований на виборчому руйнуванні клітин під впливом високих температур. Промінь проникає не глибше, ніж на 4 міліметри під шкіру, і вибірково нагріває волосок. Причина їх руйнування - пігмент меланін, який дуже сильно нагрівається під впливом лазера. Волосок руйнується від кінчика до фолікула і припиняє рости.

Оскільки температурна дія зачіпає не лише видимі неозброєним оком волоски, але і їх цибулини, одного сеансу процедури вистачить надовго. Тому лазерна епіляція користується великою популярністю серед жінок. Але у процедури є і ряд протипоказань, включаючи вагітність. Причина в тому, що помилки при використанні апарату спричиняють за собою опіки шкіри. Сучасні лазери мають гнучкі налаштування і потужне охолодження, щоб захистити шкіру. Тому важливо звернутися до фахівця, який добре володіє методикою і уміє вибрати параметри лазера. Перевагу слід віддавати клінікам з медичною ліцензією і медичними, а не косметологічними лазерами для епіляції, оскільки медичні лазери відповідають жорсткішим вимогам.

У лазерної епіляції є протипоказання:

  • Вагітність.
  • Різні патології шкіри з порушенням її цілісності;
  • Цукровий діабет у важкій формі;
  • Онкологічні захворювання;

У перерахованих станів організму є один характерний прояв: підвищена чутливість і уразливість шкіри. Іншими словами, промінь лазера, нешкідливий для шкірних покривів середньостатистичної людини, може стати причиною опіків, подразнення і больових відчуттів. А вагітність ще і посилює чутливість.

Чи небезпечна лазерна епіляція при вагітності?

Під час вагітності жінки відмовляються від багатьох апаратних процедур, побоюючись їх негативної дії на плід. Лазерна епіляція підчас вагітності не здатна зашкодити дитині, оскільки глибина проникнення променю занадто мала для цього. Але жінкам в положенні радять утриматися від цієї процедури, чому є цілий ряд причин.

Лазерна епіляція при вагітності
Під час вагітності в організмі протікає ряд складних процесів, які викликають внутрішні і зовнішні зміни. Вагітна жінка значно більше уразлива перед стресом, тому навіть процедура, що не приносить їй дискомфорту в звичайному стані, може викликати негативні емоції. Такі потрясіння негативно позначаються на дитині, і це привід утриматися від лазерної епіляції.

Ще одна причина відкласти похід в салон до кращих часів - гормональні зміни. Вагітні часто помічають, що волоски на тілі стали з'являтися в найнесподіваніших місцях. Часто це область сосків, руки, верхня губа і інші зони, які раніше не були проблемними. Але не варто намагатися якнайшвидше усунути їх. Під час вагітності волоски стають товще і міцніше, і їх не вийде якісно видалити помірною дією лазера.

Потужніший промінь зашкодить шкірі вагітної, адже із-за затримки рідини і підвищеної пігментації вона стає чутливою до дії лазеру. Лазерну епіляцію не рекомендують і жінкам, що годують дитину грудьми. Відчуття при видаленні волосків можуть опинитися в рази болючіше, а дія лазера на ніжну шкіру складно передбачити.

Чи продовжувати процедуру, якщо є ознаки вагітності?

Ознаки вагітності, позитивний тест, жінка і чоловік
Складний вибір, якщо під час курсу лазерної епіляції з'являються перші ознаки вагітності: затримка місячних, уранішня нудота, нагрубання грудей і тому подібне. Рекомендуємо зробити тест на вагітність, щоб переконатися, що причиною є дійсно вагітність. Сучасні тести досить чутливі і можуть підтвердити вагітності вже з перших днів затримки місячних.

Як відомо, курс лазерної епіляції складається з декількох процедур з інтервалом 1,5-2 місяці. Як правило, це 6-8 процедур, що займає від 12 до 18 місяців. Тому нерідке явище, коли вагітність може настати під час курсу.

Рекомендується припинити лазерну епіляцію і більше приділяти уваги своєму здоров'ю і здоров'ю майбутньої дитини.

Коли можна відновити лазерну епіляцію після вагітності?

Найбільш сприятливий час для проходження курсу лазерної епіляції - коли гормональний фон вже відновився і відновився менструальний цикл. Відновлення менструального циклу свідчить про відновлення гормонального фону. До цього часу організм жінки стає менш уразливим: зменшується вираженість пігментації, зменшується зростання волосся, а значить і процедура буде ефективною і безпечною. Також частина волосся, що з'явилось під час вагітності поступово зменшується.

Завітайте на лазерну епіляцію у Venus Clinic.

Вам буде цікаво