Ласкаво просимо в Venus Clinic, Київ!
Часи роботи
10:00 - 18:00 | пн -нд
Contact phone+38044 537 0806
Send WhatsappSend TelegramSend Viber
Запис онлайн
Целюліт, жінка, апельсин

Целюліт, міфи і факти

Целюліт, в медичній термінології ліподистрофія - стан, з яким стикається 90% жінок впродовж життя. Міфи про целюліт також поширені, як і сам целюліт! Це одна з найбільш суперечливих тем, навіть серед лікарів.

Ліподистрофія або целюліт - це структурні зміни в підшкірно-жировому шарі, мікроциркуляції, що ведуть до порушення, лімфатичного відтоку і змінам в міжклітинному матриксі. Це застійні стани в жировій тканині, що ведуть до її дистрофії.

Клінічна картина целюліту

При целюліті спостерігаються:

  • гіпертрофія підшкірної жирової клітковини, збільшення вільної рідини в міжклітинному просторі;
  • збільшення кількості лімфатичної рідини;
  • склероз з'єднувальнотканинних волокон;
  • порушення обмінних процесів в жировій тканині;
  • порушення кровообігу;
  • локальна гіпертрофія жирової тканини в області стегон, сідниць і живота.

Целюліт прогресує досить швидко. По складності течії, виділяють чотири стадії:

I стадія. "М'який целюліт" - обумовлена застоєм тканинної рідини в гіподермі, що проявляється в зміні тканини на ділянках, з найбільшою кількістю відкладення жиру.

II стадія. Обумовлена потовщенням і твердінням колагенових волокон в матриксі жирової тканини, погіршенням циркуляції крові і лімфи на рівні капілярів. При натисненні на шкірі з'являються вм'ятини (шкіра втрачає еластичність).

III стадія. "Жорсткий целюліт" - розвивається ліпосклероз, формуються мікровузли, виникає симптом "апельсинової кірки".

IV стадія. Обумовлена збільшенням кількості вузлів, які легко відчуваються на дотик можуть бути хворобливі при дотику і натисканні. Прогресують патологічні зміни, що виникли на II і III стадіях.

У розвитку целюліту у жінок важливу роль грають статеві гормони. Гормони відповідальні за зміни в жировій і сполучній тканинах, в системі кровообігу і лімфі.

Міфи і факти

1. Токсини причина целюліту

МІФ. Хотілося б, щоб від целюліту можна було позбавиться за допомогою детокс дієти, але все складніше, головним чином через причини, що ведуть до утворення целюліту. Головна причина - послаблення сполучної тканини, на яку впливають гормони, м'язовий тонус, загальна жирова маса і навіть порушення кровопостачання. Токсини, що потрапляють в організм внаслідок неправильного харчування, вживання алкоголю, кава і паління посилюють і підвищують вираженість целюліту, але не є першопричиною.

2. Жінки більше схильні до утворення целюліту.

МІФ. Надмірна вага, сприяє більшому прояву целюліту, чим більше підшкірного жиру, тим сильніше він давитиме на сполучну тканину, створюючи нерівності на шкірі. Але целюліт також буває у худих і жінок з нормальним індексом маси тіла.

Целюліт у худих
МІФ. Надмірна вага, сприяє більшому прояву целюліту, чим більше підшкірного жиру, тим сильніше він давитиме на сполучну тканину, створюючи нерівності на шкірі. Але целюліт також буває у худих і жінок з нормальним індексом маси тіла.

5. Косметичні продукти допоможуть позбавитися від целюліту

МІФ. Незважаючи на багатообіцяючі маркетингові ходи, ніякі косметичні засоби, що продаються по рецепту або без нього, не допоможуть позбавитися від целюліту. Існують деякі версії, що креми і скраби з такими стимулюючими інгредієнтами як кофеїн, екстракти імбиру, перцю або ефірні розігрівні олії можуть допомогти у боротьбі з целюлітом. На перших стадіях, ці засоби, у поєднанні з професійними масажними лымфодренажнимии процедурами зменшать прояви целюліту на шкірі за рахунок поліпшення венозного відтоку. У задавнених випадках ці засоби безсилі.

6. Дієта при целюліті може допомогти.

ФАКТ. Сама по собі дієта не розв'яже проблему целюліту, але в комплексі, з апаратними процедурами і фізичним навантаженням, в рази поліпшить і прискорить результат. Правильне харчування і підтримка водного балансу в організмі допомагає зміцнити сполучну тканину, підтримувати її еластичність, що візуально також зменшує прояви целюліту.

дієта при целюліті

7. Фізичні навантаження - можуть зменшити вираженість целюліту.

ФАКТ. Регулярне фізичне навантаження, не допоможе повністю позбавитися від целюліту, але це може поліпшити стан і якість шкіри і візуально, целюліт стане менш помітний.

8. Кардіо навантаження допомагають позбавитися від целюліту.

МІФ. Попри те, що кардіо навантаження допомагають спалювати жир і ведуть до зниження ваги, у боротьбі з целюлітом ефективнішими будуть саме силові навантаження. Поліпшення м'язового тонусу і підвищення кровообігу ведуть до нормалізації обмінних процесів, що в результаті буде більше показовими в корекції целюліту.

9. Ліпосакція - хороший варіант для позбавлення від целюліту.

МІФ. Ліпосакція швидше посилить ситуацію і вираженість целюліту. Якщо є схильність до целюліту, то видалення жиру хірургічним шляхом, може привести до нерівномірного розподілу і стоншування підшкірних шарів, що у свою чергу може зробити целюліт ще помітнішим.

10. "Кращі засоби від целюліту"

МІФ. Не існує кращого БАДа або вітамінів від целюліту. Як правило, антицелюлітні засоби для вживання внутрішньо містять сечогінні компоненти і кофеїном, які зменшують набряк і дають короткочасні результати.

11. Неінвазивні процедури допоможуть позбавитися від целюліту.

ФАКТ. Сфера естетичної медицини пропонує безліч методів для корекції целюліту: лазерні, ін'єкційні, апаратні, включаючи кавітацію, лімфодренаж і RF ліфтинг, які при курсовому використанні дають відмінний результат без реабілітації і дискомфорту.

Лікування целюліту

Позбавитися від целюліту раз і назавжди неможливо, проте при комплексному підході і дотриманні ряду правил, можна досягти доброго вираженого естетичного результату в короткі терміни, без ризику для здоров'я!

Важливо підібрати правильне поєднання методик, у кожному конкретному випадку, залежно від показань, з урахуванням усіх особливостей.

У Venus Clinic для кавітації, ліполізу і RF ліфтинга, ми використовуємо потужну систему Venus від компанії Wavemed з динамічним контролем температури у поєднанні з сертифікованими ін'єкційними препаратами, для вашої безпеки, максимального комфорту і результату!

Детально читайте в розділі Целюліт.

Чекаємо Вас в Venus Clinic!

Вам буде цікаво