Ласкаво просимо в Venus Clinic, Київ!
Вихідні
5 травня
Часи роботи
10:00 - 18:00 | пн -нд
Contact phone+38044 537 0806
Send WhatsappSend TelegramSend Viber
Запис онлайн
екзосоми в косметології, клітини шкіри

Екзосоми в косметології

Екзосоми - це підгрупа нанорозмірних позаклітинних везикул, оточених ліпідною двошаровою мембраною, що секретуються більшістю еукаріотичних клітин. Вони являють собою шлях міжклітинної комунікації та беруть участь у різноманітних фізіологічних процесах. Біологічна роль екзосом залежить від їх біоактивних речовин, включаючи білки, нуклеїнові кислоти та ліпіди, які доставляються до клітин-мішеней.

В останні роки естетична медицина стала свідком новаторського прогресу з впровадженням терапії з використанням екзосом.

Екзосоми отримані зі стовбурових клітин, є крихітними везикулами, які відіграють вирішальну роль у міжклітинному зв'язку та відновлені тканин. Їхні регенеративні властивості відкрили нові можливості в області естетичної медицини, безпосередньо в омолодженні шкіри і лікуванні алопеції.

Що являють собою екзосоми?

Екзосоми - це везикули які містять різноманітні білки, ліпіди та генетичний матеріал, такий як мРНК та мікроРНК. Екзосоми вивільняються з багатьох різних типів клітин, включаючи стовбурові клітини, і можуть циркулювати в крові. Вони беруть участь у багатьох біологічних процесах, включаючи міжклітинний зв’язок, відновлення тканин і модуляцію імунної системи. Екзосоми походять із внутрішнього брунькування мультивезикулярних тілець (MVB), що містять внутрішньопросвітні везикули (ILV), і вивільняються ендосомально-лізосомальним шляхом.

екзосоми всередині клітин
Екзосоми походять із внутрішнього брунькування мультивезикулярних тілець (MVB), що містять внутрішньопросвітні везикули (ILV), і вивільняються ендосомально-лізосомальним шляхом.

Як діють екзосоми?

Терапевтична цінність екзосом полягає в їх здатності модулювати мікрооточення клітин, регулювати експресію генів і індукувати диференціювання клітин. Екзосоми передають спрямовані сигнали генам клітин, щоб покращити або відновити функцію пошкодженої клітини. Тобто екзосоми керують роботою клітин.

Екзосоми в косметології та естетичній медицині

Екзосоми в косметології використовуються для зменшення зморшок, покращення текстури та зволоження шкіри, підвищення її еластичності, а також для зменшення запалення та пошкоджень, спричинених УФ-випромінюванням. Крім того, екзосоми використовують в дерматології для сприяння регенерації тканин у ранах шкіри та для лікування дерматологічних захворювань, таких як системний псоріаз, атопічний дерматит, гіперпігментація, вітіліго та алопеція.

На відміну від традиційних методів лікування, терапія екзосомами використовує природні процеси загоєння організму, що робить її безпечним і ефективним варіантом для корекції різних естетичних проблем.

Екзосоми для обличчя

Екзосоми для обличчя, що отримані з мезенхімальних стовбурових клітин (МСК). Вони вивчалися як потенційний терапевтичний варіант для покращення текстури шкіри.

екзосоми для обличчя

Система дії екзосом, отриманих з МСК, включає декілька механізмів, зокрема:

Регенерація та омолодження шкіри
Екзосоми, отримані з МСК, містять фактори росту та інші молекули, які стимулюють синтез власного колагену, що призводить до покращення текстури та тонусу шкіри, підвищення пружності та еластичності, зменшення прояву тонких ліній та зморшок.
Ремоделювання тканин
Екзосоми також відіграють важливу роль у ремоделюванні позаклітинного матриксу шкіри, підтримуючи глибокі структури шкіри та її функції, що напряму впливає на підсилення пружності, еластичності та підтримку чіткого овалу обличчя.
Протизапальна дія
Екзосоми отримані з MSC, містять протизапальні молекули, такі як цитокіни та мікроРНК, які допомагають зменшити хронічне запалення, яке сприяє віковим захворюванням шкіри, як акне, розацеа, гіперпігментація та гіперчутлива шкіра.
Епідермальна диференціація
Екзосоми, містять молекули які сприяють епідермальній диференціації, що в свою чергу покращує бар'єрні функції та гідратацію шкіри.
Антиоксидантная дія
Антиоксидантна дія екзосом захищає клітини шкіри від окислювального стресу, який пришвидшує темпи старіння шкіри.
Доставка активних компонентів
Екзосоми можуть бути використані як носії для доставки активних інгредієнтів (вітаміни, пептиди, антиоксиданти) безпосередньо в шкіру. Це допомагає покращити їхню ефективність та проникнення.
Оптимізація здоров'я шкіри
Застосування екзосом у косметології допомагає покращити загальний стан шкіри, забезпечити її зволоження та живлення, а також підтримати природний захисний бар'єр.

Отримати консультацію

Екзосоми для волосся

Екзосоми для волосся використовують як з лікувальною, так і з профілактичною дією.

екзосоми для волосся
Стимуляція росту волосся
Екзосоми містять біологічно активні компоненти, такі як фактори росту та білки, які стимулюють фолікули волосся на активний ріст.
Зменшення запалення та розладів шкіри голови
Певні види екзосом мають протизапальні властивості, які допомагають зменшити запалення чи розлади, які є однією з причин випадіння волосся.
Підтримка здоров'я та живлення волосся
Екзосоми забезпечують волосся необхідними поживними речовини, антиоксидантами та вітамінами, які підтримують здоров'я волосся та сприяють його росту.
Підвищення еластичності та зміцнення волосся
Шляхом підтримки колагену та еластину в фолікулах волосся, екзосоми покращують еластичність та міцність волосся, запобігають його ламкості та випадінню.
Регенерація шкіри голови
Екзосоми стимулюють регенерацію клітин шкіри голови, що сприяє здоров'ю фолікулів та покращує умови для росту волосся.

Лікування випадіння волосся (алопеції)

Лікування випадіння волосся екзоосомами має великі перспективи завдяки можливості змінювати активність та метаболізм клітин коріння волосся на довготривалий час.

Алопеція - це медичний термін, який описує стан втрати волосся на шкірі голови або на інших ділянках тіла, де волосся зазвичай росте. Це може виявитися у формі часткової або повної втрати волосся. Причини випадіння волосся можуть бути як внутрішніми так і зовнішніми, включаючи спадковість, гормональні зміни, стан внутрішнього здоров'я та прийом медикаментозних препаратів.

Результати

Однією з істотних переваг терапії з екзосомами є відсутність вираженого періоду реабілітації та швидкий результат. Результати починають проявлятися поступово, коли екзосоми стимулюють відновлення тканин і синтез колагену. Протягом наступних тижнів після процедури пацієнти можуть очікувати постійного поліпшення стану, при цьому оптимальні результати досягаються через кілька місяців.

Екзосомна терапія являє собою революційний крок у світі естетичної медицини, пропонуючи безпечний, ефективний і природний підхід до омолодження шкіри та відновлення волосся. Упродовж того як галузь регенеративної медицини стрімко розвивається, екзосоми надають унікальних можливостей у лікуванні багатьох  проблем, збереження краси та молодості шкіри, волосся та здоров'я загалом. 
Якщо ви бажаєте отримати швидкі та довгострокові естетичні покращення, екзосомна терапія в Venus Clinic стане ключем до розкриття вашої природної краси та молодості.

Запис на консультацію

Література

  1. Tenchov R, Sasso JM, Wang X, Liaw WS, Chen CA, Zhou QA. Exosomes ─ Nature's Lipid Nanoparticles, a Rising Star in Drug Delivery and Diagnostics. ACS Nano. 2022 Nov 22;16(11):17802-17846. doi: 10.1021/acsnano.2c08774. Epub 2022 Nov 10. PMID: 36354238; PMCID: PMC9706680.
  2. Thakur, A.; Shah, D.; Rai, D.; Parra, D.C.; Pathikonda, S.; Kurilova, S.; Cili, A. Therapeutic Values of Exosomes in Cosmetics, Skin Care, Tissue Regeneration, and Dermatological Diseases. Cosmetics 2023, 10, 65.

Вам буде цікаво

Лазерна шліфовка обличчя

Лазерна шліфовка

Лазерна шліфовка - це одна і найпотужніших процедур, яка впливає на глибокі…