Ласкаво просимо в Venus Clinic, Київ!
Часи роботи
10:00 - 18:00 | пн -нд
Contact phone(044) 537 0806
Send WhatsappSend TelegramSend Viber
Запис онлайн
Історія епіляції

Історія епіляції: від депіляції в давнину до лазерної епіляції

Історія епіляції від видалення волосся в древні часи до сучасної лазерної епіляції в наші дні.

Епіляція в доісторичні часи

Епіляція (від французького epiler — «видаляти волосся») - метод перманентного видалення волосся, коли фізичним або хімічним способом руйнується цибулина волоса і після процедури зростання волосся припиняється назавжди.

Раковина молюска використовувалася для епіляції
Раковина молюска, подібно до пінцета, використовувалася для депіляції з доісторичних часів.

Як це не дивно дивно звучить, але вже печерні люди використали інструменти для депіляції. Для видалення небажаного волосся древні люди застосовували раковини морських молюсків. Їх використали в якості пінцета, захоплюючи волос гострими і ідеально прилеглими краями. Таким чином було зручно висмикувати волоски. Скребок з кремнію з вістрям, подібно до леза небезпечної бритви використали для зрізування волосся. Тому історію епіляції можна відстежувати з давніх часів.

4000- 3000 років до нашої ери. Практикували видалення небажаного волосся за допомогою прототипу сучасного шугаринга - видалення волосся густим цукровим сиропом, відомого сьогодні, як депіляція (від лат. "повне видалення волосся").

Більше 3000 років тому бритва і дзеркало були обов'язковим атрибутом заможної людини. Соціальні норми Стародавнього Єгипту зобов'язували жінок видаляти небажане волосся на своєму тілі. Нестерпна жара примушувала єгиптян видаляти волосся на голові у чоловіків, а також у жінок. Під час розкопок знаходять бритви для видалення волосся.

Депіляція – метод тимчасового видалення волосся з поверхні шкіри: гоління, воскова депіляція, висмикування волосся і тому подібне. Через деякий час зростання волосся поновлюється.

Історія эпиляції - бритва і дзеркало в розкопках старовини
Бритва і дзеркало, частий атрибут при розкопках.

Греки вважали, що гладко поголена шкіра є ознакою цивілізованої людини. З метою депіляції використали вогонь.

Перше гоління в Римі проводили хлопчикам з настанням зрілості. Юлій Цезарь видаляв небажане волосся на обличчі за допомогою висмикування.

Депіляція нитками

Методика видалення небажаного волосся шляхом висмикування прийшла з Арабських країн. Для цього використали дві переплетені нитки, які натягували на пальці рук і швидко зміщували їх одна відносно іншої. Нитки захоплювали волос, що височіє над поверхнею шкіри і швидко висмикували його.

threading депіляція нитками
Threading - депіляція нитками бере свій початок з давніх часів.

XV століття

Єлизавета 1
Єлизавета I була еталоном жіночої краси. Наслідуючи її високу лінію зростання волосся, жінки видаляли волосся на обличчі.

Єлизавета I дала поштовх розвитку культури депіляції волосся на обличчі. Щоб мати високий лоб, жінки висмикували на лобі волосся за часів Єлизавети I в середині XV століття. Матері використали різні компреси для відвертання зростання волосся на лобі у своїх дітей.

XVIII століття

На початку XVIII століття для приготування засобів для депіляції в домашніх умовах використали пасту з вапна, їдку субстанцію з вапняку або черепашника. При змішуванні з водою утворюється їдка суміш, яка випалювала волосся.

У 1700-х роках жінки Північної Америки використали примочки каустичної соди для випалювання волосся. Корінні ж Американці видаляли волосся шляхом висмикування їх одного за одним за допомогою двох раковин, як це описано вище. Примітною генетичною особливістю індійців є те у них відсутнє волосся на обличчі.

Перша безпечна бритва

У 1762 році французьким ножарем була запатентована безпечна бритва.

Порошок для депіляції

У США в 1844 році перші порошкові засоби для депіляції поступили в продаж. Бум на поршковые засоби для депіляції припав на 20-ті роки минулого століття в розпал рекламних кампаній, супутніх рекламі відкритого одягу.

Перші методи епіляції

Сірчана кислота

Для цього у кінці IX століття в цибулину волоса вводили сірчану кислоту тонкою голкою. Ця методика призводила до припинення зростання волосся назавжди, але не придбала широкого застосування із-за болючості і високого ризику рубцювання.

Електроепіляція - прорив в епіляції

Електроепіляція уперше була застосована в 1875 році для видалення проблемно зростаючих вій і в 90-х роках стала однією з найбезпечніших методик епіляції. Широкому успіху цієї методики перешкоджала велика тривалість і болючість процедури.

Революція в депіляції - одноразові леза

У 1903 році з'явилися одноразові леза, що спростило гоління і збільшило його популярність.

Бум видалення волосся на ногах в 20-х

реклама першого безпечного станка для гоління для жінок Milady Décolleté Gillette
Harper’s Bazaar, 1915 рік. Реклама першого безпечного верстата для депіляції для жінок Milady Décolleté Gillette.

Трендом 20-х років минулого століття стало видалення волосся на ногах і в пахвових ямках. Це було пов'язано з нововеяниями в моді на одяг з відкритими плечима і ногами.

Harper's Bazaar в 1914 році опублікувала першу рекламну статтю про видалення волосся на ногах і руках. У 1915 році в цьому ж виданні була запущена перша рекламна кампанія по видаленню небажаного волосся в пахвових ямках безпечним жіночим станко Milady Décolleté Gillette. Однією з обов'язкових умов візуалізації кампанії була демонстрація краси відкритих рук і гладко поголених пахвових ямок.

Перші апарати для епіляції

З розвитком науки і технологій стали з'являтися перші апарати для постійного видалення небажаного волосся - епіляції. Американська система Tricho System використала рентгенівське випромінювання для епіляції, лікування акне і інших дерматологічних проблем. Методика набирала популярність з 1910 року.

У 1925 році методика епіляції рентгенівським випромінюванням отримала золоту медаль в Парижі.

Harper’s Bazaar, 1915 рік. Реклама першого безпечного станка для гоління для жінок Milady Décolleté Gillette.
1927 рік, Tricho System. Британська реклама за участю актриси Ann Pennington [1893-1971] в якості моделі. Посилання полягає в тому, що ваше обличчя, пахви і ноги мають бути поголені.

Процедура епіляції тривала всього 4 хвилини з повторними сеансами 1 раз на тиждень впродовж декількох місяців. Курс припиняли досягши повного припинення зростання волосся. Нерідкими ускладненнями були виразки шкіри, поява зморшок, раку шкіри і так далі. У Європі, Канаді і США відкривалися салони епіляції. Через велику кількість побічних ефектів ця методика була заборонена в США в 40-х роках.

Електробритви

1931 рік подарував світу електробритву.

У 40-х роках з'явилися такі нововведення, як абразивна депіляція, подібно до сучасної мікродермабразії.

50-і Твизеры

У кінці 50-х з'явилися твизеры, які автоматично висмикували волоски. Це був прорив в методиках депіляції, оскільки в порівнянні з голінням, висмикування твизером давало триваліший ефект припинення зростання волосся. Що було великою перевагою в порівнянні з голінням.

60-і З'явилася воскова депіляція

Базуючись на методиці шугаринга, з'явилася воскова депіляція.

70-і Одноразові верстати

З'явилися перші у світі одноразові верстати для гоління для жінок.

80-і гарячий віск

У Австралії з'явилася методика депіляції гарячим воском, як допрацьована варіація шугаринга.

Лазерна епіляція

Перший діючий лазер був сконструйований в 1961 році Теодором Майманом. Leon Goldman уперше застосував рубіновий лазер для видалення татуювань. Він звернув увагу, що волосся в місці видалення татуювань припиняє рости.

У 1964 році FDA схвалив неодимовий лазер для лазерної епіляції. Перші лазери для епіляції мали недостатню потужність тому була потрібна велика кількість процедур впродовж декількох років до припинення зростання волосся. Певний прогрес був досягнутий в 1983 році, коли з'явилися лазери з контрольованою тривалість імпульсу, що робило дію на волос більше селективною, в порівнянні з навколишніми тканинами. Бурхливе зростання технологій лазерної епіляції почалося в 90-х, коли з'явилися перші діодні лазери для епіляції і IPL системи для фотоепіляції.

Домашні фотоэпиляторы

Технології зробили крок настільки далеко, що будь-хто може придбати компактну IPL систему для епіляції в домашніх умовах.

Лазер для епіляції в домашніх умовах

У 2005 році в Японії поступив в продаж перший домашній лазер Tria Laser 4x, а в 2008 році FDA схвалило перший лазер для домашнього застосування в США.

Tria Laser - лазер для епіляції в домашніх умовах, схвалений FDA в 2008 році.
Tria Laser - перший лазер для епіляції в домашніх умовах, схвалений FDA в 2008 році.

Домашні фотоэпілятори і лазери не можуть розвивати достатньої потужності для якісних процедур по усіх типах шкіри і волосся.

Сучасні лазери для епіляції

У нашій клініці використовується діодний лазер Leaseir, здатний розвивати вихідну потужність до 6000 Вт, що є абсолютним рекордом. Висока потужність забезпечує якість і швидкість процедури, а охолодження сапфірового кристала до 0°С гарантує безпеку і комфорт процедури.

Детально в розділі "Лазерна епіляція"

Діодний лазер для епіляції
Leaseir діодний лазер для епіляції високої потужності.

Вам буде цікаво